Telefon Arşivi - Sistem Hakkında

Telefon Arşivi neden kuruldu? Amacı ne?

Telefon Arşivi, şirketlerin veya şahısların telefon numaraları üzerinden diğer iletişim bilgilerinin veya firma profillerinin sergilenerek, kurumlar için sağlam bir kaynak olma yolunda kurulmuştur. İsterseniz bilgilerinizi girerek kartvizitinizi oluşturabilir, onu Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz..
Şirketiniz varsa ve bu sistem üzerinde yer almasını istiyorsanız iletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek profilinizi ve kartvizitinizi oluşturabilirsiniz.

Telefon arşivi sisteminde sizin numaranızın yer alıyor olması, sizin bilgilerinizin insanlarla paylaşıldığı anlamına gelmez. Telefon arşivi, Türkiye'de kullanılabilecek tüm telefon varyasyonlarını sisteminde barındırarak, insanların kendi numaralarını sahiplenmelerini sağlar. Eğer siz bilgilerinizin sistem üzerinde yer almasını istemiyorsanız bilgilerinizi paylaşmayabilirsiniz. Sizin yerinize başka birisi numaranızı sisteme eklemişse ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Numaranız kaldırılır, numarayı sisteme ekleyen kişinin IP kayıtları tarafınıza ulaştırılır.

Sistem üzerinde yorum bölümü bulunmaktadır. Yorum bölümünde amaç insanlara hakaret değildir. Tespit edilen hakaretler için Cumhuriyet Başsavcılığına dava açılabilir, yorum yapan kişinin IP bilgileri kurumlar tarafından istenildiğinde ulaştırılabilir. Fakat, internet üzerinde dolandırıcılık yapan bir çok insan mevcut. Bu insanlardan ağzı yanan birisi sisteme bu numaranın dolandırıcılık yaptığını eklediğinde, yüzlerce kişi o telefon numarasını aratıp sisteme ulaşarak alışveriş yapmaktan vazgeçti ve tarafımıza teşekkürlerini bildirdi.

Kısacası, sistem her türlü sizin yararınıza işlemektedir. Sistemi inceleyin, numaranızın yayınlanmasını istemiyorsanız, ki varsa kaldırmak bizim kurallarımıza tamamen paraleldir ve kaldırılır. İyi çalışmalar..