Digiturk ve Telefon Sapıklığı

Telefon dolandırıcılığı yöntemleri sadece amatör ellerle olmuyor.

Telefon dolandırıcılığı yöntemleri sadece amatör ellerle olmuyor. Malesef bizim kurumsal olarak gördüğümüz, büyük şirket dediğimiz bazı şirketler de bu tarz telefon sapıklığı ve telefon dolandırıcılığı yöntemlerine başvuruyorlar. Digiturk diye bildiğimiz bir şirkete abone olma hatası yapmakla başlıyor herşey. Siz bir defa digiturk'e abone olduğunuzda, mesajlar, aramalar artık nefret derecesine ulaşabiliyor. 

Bu yapılan "yıldırma politikası" insanlar her ne kadar fark etmese de bir tür dolandırıcılık yöntemidir. Ben kendi yaşadığım hikayeyi size anlatayım.

Bir gün internette digiturk reklamını gördüm ve tıkladım. Abonelik için uygun bir fiyatı vardı ve de kurulum ücretsizdi. Herşey iyi güzelken ben bilgilerimi girerek digiturk'e abone oldum. Abone kurulumu yapmak için gelen digiturk elemanları, binada digiturk anteninin hali hazırda var olduğunu, akşam saatlerinde uğraşmak istemediklerini söylediler. Ama ücretsiz çanak hakkınız daim, sorun olduğunda ararsanız gelip kurulum yapabiliriz dediler. Ben tamam dedim, uğraşmayın. Sorun çıkarsa ararım. Yaklaşık 9 ay kullandıktan sonra, digiturk anteni olan kişi binadan ayrıldı. İş yoğunluğum sebebi ile çok fazla uğraşamadım. Bu firmayı, yani digiturkü aradım ve ücretsiz olan çanak hakkımın gelinip kurulmasını talep ettim. Öyle bir uygulamanın olmadığını, gelip kurulum yapıldığında 160 lira gibi bir ücretin yansıyacağını, +25 lira da gelen kurulum ekibine vermem gerektiğini söylediler. Bunu takipçisi olacağımı söyleyerek kapattım. İş yoğunluğu sebebiyle 1-2 ay sonra tekrar ısrarla aradım, aylardır tv kullanamadığımı, gelip kurulum yapılmasını söyledim. Kabul etmediler. Israrla kurulum istedim, sağa sola yönlendirdiler bir türlü yapmadılar. İptal etmek istediğimi söylediğimde fax gönderin dediler. İşi yoğun olan birisi için bu işkenceyi yapmak yerine mail gönderimini de kabul ettiklerini bal gibi biliyordum ama işte 1-2 hafta ne kadar kazanıp, yeni fatura dönemine geçirebilir miyiz diye düşünen, ufacık hesaplar peşinde olan, fax gönderdiğinizde 1 ay sonra tekrar fatura gönderip, bize fatura ulaşmadı tekrar gönderin diyebilen bir şirketi karşınızda görünce artık tiksiniyorsunuz. Her neyse aylarca fax gönder gelmedi, fax gönder gelmedi oyunlarından sonra sonunda mail göndererek iptal işlemini başlattım. 1 gün içerisinde 4-5 defa aranarak, ben az önce arayanın müdürüyüm, çözüm sağlayalım diyerek yine ikna etmeye çalıştılar. Yarım saat sonra birisi arıyor. Az önce arayanın şefiyim, ben az önceki arayanın en üst müdürüyüm falan filan.. Her neyse sonunda iptal ettirmeyi başardım. İşimin yoğun olduğunu, gelip gerekli malzemelerin evden alınmasını söylediğimde, müdür tabiki dedi. Sizi bu kadar mağdur etmişiz bari affettirelim dedi. Teşekkür ettim kapattım. 2 ay sonra fatura geldi. Eşyaları teslim etmediniz diye 160 lira küsür.. Ulan arkadaş, siz kendinizi affettirecektiniz ya! Ulan arkadaş, siz kolaylık sağlayacaktınız ya! Her neyse hala sürüncemede kalan gereksizlik zinciri bir olay..

Ben digiturk alacak arkadaşlarıma, dostlarıma sesleniyorum. Kesinlikle bulaşmayın! Bulaşmama sebebiniz sadece bu değil tabiki. Ben bir defa abone olduğum için 2938427648197367462 tane şubelerine telefonumu dağıtmışlar. Arıyorlar, abonelik yapalım, şunu verelim diye. Bi daha aramayın deyip kapatıyorum. 2015 yılı Ocak ayında 19 kere aranmışım, 24 defa mesaj almışım digiturk'ten. Bu bir taciz değil midir? Bu özel hayata saldırı değil midir? Bu insanlık dışı bir davranış değil midir? Bu şerefsizlik değil midir?

Telefon dolandırıcılığı dediğimizde akla ilk gelen dolandırıcılık yöntemlerinden biraz farklı olsa da, diğerlerinden digiturk kesinlikle farklı değil!


Diğer Makaleler

 1. DOLANDIRICILIK YAPAN ZANLILAR YÖNTEM DEĞİŞTİRDİ
 2. TELEFON DOLANDIRICILIĞI
 3. ALMANYA'DA 1 MİLYON EMEKLİYİ DOLANDIRDILAR!
 4. İKNA GÜCÜ YÜKSEK, HİTABETİ İYİ DOLANDIRICI TRANSFER OLUYOR
 5. GERÇEK POLİSLERE İNANMADI
 6. HAKİM VE SAVCILARI BİLE DOLANDIRDILAR!
 7. YİNE TELEFON DOLANDIRICILIĞI
 8. DİGİTURK VE TELEFON SAPIKLIĞI
 9. BİR TELEFON DOLANDIRICILIĞI DAHA!
 10. TELEFON DOLANDIRICILIĞI
 11. TELEFON DOLANDIRICILIĞI DURUMUNDA NE YAPMALI?
 12. DOLANDIRICIYA 3 KEZ ŞİFRESİNİ VEREN VAR
 13. KARLIOVA’DA TELEFON DOLANDIRICILIĞI İDDİASI
 14. ŞEHİT ANNESİNE 65 BİN LİRALIK VURGUN
 15. TELEFON DOLANDIRICILIĞINA 5 TUTUKLAMA
 16. ALO, NEDEN DOLANDIRAMADIK?
 17. TELEFONLA DOLANDIRICILIĞA KARŞI ÖNEMLİ UYARI
 18. AZ DAHA 100 BİN LİRASINDAN OLACAKTI
 19. TELEFON DOLANDIRICILIĞINI POLİS ÖNLEDİ
 20. MELAHAT NİNE'YE 171 BİN LİRALIK TERÖR OYUNU
 21. TELEFON DOLANDIRICILARINA AĞIR DARBE
 22. DİKKAT! ÖZEL BİLGİLERİNİZ DOLANDIRICILARIN AĞINDA
 23. KART SAHİPLERİ BU TUZAĞA KANMAYIN
 24. POLİS, 155'TEN KİMSEYİ ARAMAZ
 25. KAYSERİLİYİ DE DOLANDIRDILAR!
 26. DİKKAT! İŞTE DOLANDIRICILARIN SON YÖNTEMİ
 27. TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI
 28. ÖĞRETMEN SAHTE SAVCIYA 24 BİN LİRASINI KAPTIRDI
 29. DOLANDIRICILARIN SON KURBANI ÜMİT SAYIN OLDU
 30. SAHTE POLİS TELEFONLA DOLANDIRDI
 31. SAHTE POLİSE İNANDI 18 BİN LİRADAN OLDU
 32. 'BEN POLİSİM' DİYEREK DOLANDIRDI
 33. AKILLI TELEFON DOLANDIRICILARINA DİKKAT!
 34. TELEFON DOLANDIRICILIĞI ÇIĞIRINDAN ÇIKTI!
 35. TELEFONDA ‘ONAY’LI DOLANDIRICILIK
 36. FACEBOOK REKLAMLARI İLE TELEFON SATIŞI DOLANDIRICILIĞI
 37. SÜREKLİ TELEFONLA RAHATSIZ EDİLİYORUM
 38. TELEFON VE MAİL (E-POSTA) DOLANDIRICILIĞI
 39. EN YAYGIN 10 İNTERNET DOLANDIRICILIĞI
 40. SESLİ ONAYINIZ VAR YALANI
 41. NOTERDEN BORÇ KAĞIDI GELDİ